Malapascua eiland
North Point – wordt ook wel het huisrif genoemd, ondanks dat er een korte boottrip voor nodig is om er te komen. De rotsformaties en inhammen van Noord Malapascua zijn bedekt met prachtige zachte en harde koralen. Een grote verscheidenheid aan rif vissen, verschillende soorten roggen, naaktslakken, inktvis, mosselen en ook grote krabben kan je hier aantreffen tijdens het duiken. Deze plek is bekend om zijn prachtige nachtduik mogelijkheden. Maximum diepte is 23 Meter.
Gato Eiland
Dit eiland is beschermd en is beroemd als broedplaats voor de zwart-wit gestreepte zeeslang en als slaapplaats voor vele haaien. Rond om het eiland vind je spectaculaire grotten en rotsformaties. De steile wanden en rotsen zijn bedekt met prachtig gekleurde gorgonen. Op de verschillende duikplaatsen rond om het eiland vind je veel verschillende soorten naaktslakken, zeepaardjes, mosselen, garnalen, zeeslangen, schorpioen vissen, frogfish, grote inktvis, stekelroggen, verpleegsterhaaien en witpunt haaien, maar ook rif en bamboe haaien. Groepen inktvis, tonijn en baarzen. Eigenlijk kun je zeggen elke duik op Gato betekend bijna een ontmoeting met zeldzame naaktslakken, zeepaardjes en haaien. Het is daardoor ook een paradijs voor onderwaterfotografen zowel makro als groothoek.
Naast drie onderwatergrotten bevindt zich onder het noordelijke deel van Gato ook een tunnelsysteem. Dit begint op 5 meter met een grote uitgang op 14 meter. Je kunt er een veelvoud vinden van interessante zeebewoners zoals: kreeft, krabben enz. zelfs slapende witpunt haaien. Alleen ervaren duikers kunnen in de tunnel duiken en een lamp is hierbij noodzakelijk. De maximum diepte is 27 Meter – gemiddeld 16 Meter.
Monad Shoal
Deze duikplaats is een verzonken eiland, dat omhoog komt vanuit de diepte van de oceaan tot 15 Meter onder de wateroppervlakte. De oppervlakte van het rif is vlak met drop offs tot ongeveer 200 meter.
Er zijn spectaculaire wanden die verdwijnen in de oneindige blauwe diepte. Grote groepen tonijn, jacks en barracuda’s kan je hier tegenkomen. Er zijn veel haaien in dit gebied en vaak zie je ook hamerhaaien. Het zicht kan soms wel 30 meter zijn. Er is echter iets dat deze duikplaats heel speciaal maakt. Je kan hier de adembenemend mooie vos haai (tresher shark) tegenkomen. Deze haai zal voor je ogen met zijn uitzonderlijk lange staart zijn rondjes draaien, terwijl je relaxed boven het rifoppervlak zweeft. Een zeer zeldzame en bijzondere beleving. Een ander hoogtepunt van Monad zijn de manta roggen, die men bijna het hele jaar hier kan zien. De beste kans er van mei tot januari. Een vergelijkbare maar veel kleinere duikplaats genaamd Kimot ligt ten zuiden van Monad.Soms zie je ook scholen Hamerhaaien!
Calanggaman eiland
Op de weg naar dit kleine paradijs wordt onze boot vaak begeleid door Dolfijnen. Slechts weinig mensen leven op dit eiland. Het heeft een prachtig wit strand en is een perfecte stop tussen twee duiken. Het is tevens een mooie plaats voor niet duikers. Het is leuk om het eiland te verkennen en te zonnebaden. Dichtbij bevinden zich onderwatereilandjes als Monad genaamd Ormoc Shoal en Nunez Shoal.
Al deze duikplaatsen hebben rifoppervlakken met een diepte van ongeveer 10 meter met drop-off’s die naar dieptes van meer dan 200 Meter gaan. Er zijn grotten en rotsen met prachtige sponzen, koralen en gorgonen, allerlei soorten rif vissen, adelaarsroggen, haaien en regelmatig schildpadden. Het zicht kan tot 30 meter zijn.
Doña Marilyn wrak
Dit is een grote veerboot op de route Manilla - Cebu, die in 1984 is gezonken tijdens een tyfoon. Op dit moment staat zij bekend als het mooiste wrak van de Visaya's. Het circa 100 meter lange wrak ligt op haar zij en kan veilig binnengegaan worden op bepaalde plaatsen. Het wrak is gedeeltelijk begroeid met harde en zachte koralen. Schorpioen en lion fish, en andere typisch op een wrak levende vissen hebben hun plek hier al gevonden. Grote zwartpunt steelroggen ziet men hier ook. De achtersteven vind men op ongeveer 16 meter. De maximum diepte is 35 meter.
Don Macario wrak
Een 30 meter lang vrachtschip gezonken tijdens een tyfoon. Het ligt nu ondersteboven op de zeebodem. Het is mooi met koralen begroeid. Een mooi wrak voor beginners. Men vindt hier dokter vissen, angel fish, naaktslakken, schorpioenvis en zeeslangen. Maximum diepte is 19 meter.
Chocolate Island
Een klein rotsachtig eiland tussen Malapascua en noord Cebu. Het heeft zacht aflopende riffen waar je vele harde koralen en zachte koralen kunt vinden. Veel kleinere rifvissen en soms adelaarsroggen. Maximum diepte is 18 meter.
Tapilon – Japans Wrak
Dit is een zwaar door torpedo's getroffen vrachtschip uit de 2e wereldoorlog. Het is in drie hoofddelen uit elkaar gevallen, het ligt op een diepte van 20 tot 30 meter met een veelvoud aan wrakdelen die je overal vinden kan. Je ziet staalkabels, ladders en veel meer zaken, veel Murenen, schorpioenvis, platwormen en regelmatig grote Frogfishes.
Pioneer – Japans Wrak
Dit wrak is verassend in takt. Het stamt uit de 2e wereldoorlog en is ongeveer 60 meter lang. Het staat rechtop op de bodem waarbij de boeg zich op 54 meter bevindt en de achtersteven op 40 meter. Het wrak is prachtig begroeid met koralen en zelfs de schroef en het anker zin nog aanwezig. In en om het wrak vind je ongelooflijk veel soorten vis. Zeer grote schorpioenvissen, adelaarsroggen, grote baarzen en grote groepen tonijn en tandbaarzen kan je hier tegenkomen.
Het is een werkelijk schitterend wrak. Deze duik is echter voorbehouden aan de zeer ervaren en hiervoor gekwalificeerde duikers.
Maripipi
De riffen om dit prachtige vulkanische eiland vormen een mooi duikgebied, dat echter wat verder weg ligt. Deze duiktrip wordt dan ook als een kleine duiksafari aangeboden van een dag met een overnachting. Je vindt hier prachtige koralen en allerlei soorten rifvissen. Zwartpunt en rif haaien worden hier ook vaak gezien. Af en toe zien we hier zelfs Mantaroggen en Adelaarsroggen. Dolfijnen kan men ook zien rond Maripipi.